
Flexible Shield Screen Protector for Apple Watch 44mm
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- Protection against scratches and bumps
- Total protection
Discover the ultimate protection against scratches and bumps offered by the "Flexible Shield" film for Apple Watch from Puro.
The Apple Watch Protection is specially designed to provide total protection.
The Flexible Shield by Puro is the ideal solution for those looking for an accessory that accompanies them in everyday life, taking care of the Apple smartwatch.
| Weight | 15 g |
| Width | 3,4 cm |
| EAN: | 8018417495649 |
| Height Master | 270 mm |
| Height Inner | 230 mm |
| Height Pack | 110 mm |
| Amount Master | 108 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 7320 g |
| Weight Inner | 360 g |
| Weight Pack | 50 g |
| Width Master | 360 mm |
| Width Inner | 90 mm |
| Width Pack | 40 mm |
| Depth Master | 550 mm |
| Depth Inner | 110 mm |
| Depth Pack | 100 mm |
Choose options

Flexible Shield Screen Protector for Apple Watch 44mm
Sale price€14,99
MagSafe Compatible Cases
MagSafe Compatible Car Holders
MagSafe Compatible Desk Holders
MagSafe Compatible Power Banks
MagSafe Compatible Chargers
Mag Wallet
Wireless Earphones
Wired Earphones
Speakers & Microphones