
Cover 03 Mag for iPhone 15 Pro Max
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
- Compatible with the magsafe technology
- Frosted transparent finish
- Material: 50% TPU, 50% recycled TPU, and magnets
- Anti-scratch
- Ultrathin
- Featherweight
Give your iPhone iPhone 15 Pro Max a touch of style and elegance with the Pure Cover 03 Mag, perfect union between design, protection and technology.
Not only does it enhance the design of the iPhone, but also ensures reliable protection from scratches and dust.
Here are 3 good reasons why the case is perfect for your iPhone iPhone 15 Pro Max:
MagSafe Compatible: The 03 Mag cover has been carefully designed to ensure perfect compatibility with MagSafe technology. Make the most of all your iPhone’s features, such as charging on the go, without having to remove the case.
Ultra-thin design: the cover is ultra-thin and fits perfectly to the lines of the iPhone iPhone 15 Pro Max, Offering an optimal fit and protecting your device from scratches and dust.
Elegant transparent frosted finish: Let the minimal style of this cover dress your smartphone in an elegant way, thanks to its opaque transparency that leaves the unmistakable design of the iPhone visible. Choose the Cover 03 Mag by Puro to guarantee your iPhone protection and compatibility with MagSafe: it is the ideal solution for lovers of style and technology.
| Height | 15,57 cm |
| Finishing Feature | Antiscratch, Dustproof, Matt, Lightweight |
| Material | Magnets, TPU + RECYCLED TPU |
| Other Features | MagSafe technology compatible |
| Weight | 20 g |
| Width | 7,28 cm |
| Height Master | 270 mm |
| Height Inner | 120 mm |
| Height Pack | 190 mm |
| Amount Master | 48 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 3640 g |
| Weight Inner | 395 g |
| Weight Pack | 60 g |
| Width Master | 220 mm |
| Width Inner | 100 mm |
| Width Pack | 40 mm |
| Depth Master | 430 mm |
| Depth Inner | 200 mm |
| Depth Pack | 110 mm |
Choose options

MagSafe Compatible Cases
MagSafe Compatible Car Holders
MagSafe Compatible Desk Holders
MagSafe Compatible Power Banks
MagSafe Compatible Chargers
Mag Wallet
Wireless Earphones
Wired Earphones
Speakers & Microphones