

















Cover Daylight for iPhone 17-pro-max
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
The Daylight cover for iPhone 17 Pro Max is the perfect solution for those looking for a particular cover that combines elegance and compatibility with magsafe technology.
Read the 3 good reasons to buy the new Daylight cover for iPhone 17 Pro Max:
1. Snap & Go: Perfect alignment with magsafe magnets that ensure wireless charging without removing the cover, plus compatibility with all magsafe accessories.
2. Flexible Design: Made with a semi-transparent matte effect design, the cover features a soft touch surface that is anti-fingerprint.
3. Total Protection: despite its flexibility and softness, the cover represents an optimal protection for your iPhone 17 Pro Max. Made of soft silicone, it completely wraps the phone and camera, protecting it through the raised edges.
Choose the quality and refinement of the Daylight collection for your iPhone 17 Pro Max and make your smartphone a true symbol of style.
| Height | 16,4 cm |
| Material | Polycarbonate|TPU |
| Weight | 20 g |
| Width | 8 cm |
| EAN: | 8018417531965 |
| EAN: | 8018417531972 |
| Height Master | 260 mm |
| Height Inner | 110 mm |
| Height Pack | 200 mm |
| Amount Master | 48 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 4660 g |
| Weight Inner | 540 g |
| Weight Pack | 80 g |
| Width Master | 220 mm |
| Width Inner | 120 mm |
| Width Pack | 18 mm |
| Depth Master | 500 mm |
| Depth Inner | 220 mm |
| Depth Pack | 100 mm |
Choose options


















MagSafe Compatible Cases
MagSafe Compatible Car Holders
MagSafe Compatible Desk Holders
MagSafe Compatible Power Banks
MagSafe Compatible Chargers
Mag Wallet
Wireless Earphones
Wired Earphones
Speakers & Microphones