
Full Glue Frame Tempered Glass Samsung Galaxy A33 5G
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- 100% Tempered glass
- Up to 5 times more durable screen
The Frame Tempered Glass Full Glue for Samsung Galaxy A33 5G is perfect to make the display 5 times stronger than uncovered display. The Screen Protector, ultra-resistant and transparent and equipped with matching color frame, is designed to protect internally the devices with radial screen, which provides curves along the profile, ensuring the touch screen capacity. In the package is a tempered glass film, of strength equal to 9H, with a curved design for edge to edge full protection.
Material: 100% Tempered Glass
| Height | 15,4475 cm |
| Finishing Feature | Anti-bubbles, Antiscratch |
| Material | 100 Glass 9H |
| Weight | 20 g |
| Width | 6,8675 cm |
| EAN: | 8033830307836 |
| Height Master | 240 mm |
| Height Inner | 220 mm |
| Height Pack | 190 mm |
| Amount Master | 126 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 10455 g |
| Weight Inner | 465 g |
| Weight Pack | 70 g |
| Width Master | 350 mm |
| Width Inner | 80 mm |
| Width Pack | 30 mm |
| Depth Master | 800 mm |
| Depth Inner | 110 mm |
| Depth Pack | 110 mm |
Choose options

Full Glue Frame Tempered Glass Samsung Galaxy A33 5G
Sale price€16,99
Wireless Earphones
Stereo Earphones
Externale Loudspeaker