

Fine Stereo Earphones with Anti-Tangle Cable
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
- In-Ear Earphones
- Connection to smartphone via 3.5 mm jack
- Anti-tangle cable length: 1.2 m
- 3 sets of ear tips in sizes S, M, L
Discover the Fine stereo earphones by Puro: lightweight, compact and with clear sound, they are ideal for making calls and listening to music.
Equipped with an anti-tangle cable finished in soft-touch silicone, the Fine stereo earphones feature a remote control that adapts depending on the device.
Thanks to this function, you can easily manage calls or music tracks even while on the move.
The earphones connect to smartphones or tablets through the 3.5 mm jack connector and, compatible with iOS and Android, are equipped with a microphone to allow calls.
The ergonomic In-Ear earphones perfectly adapt to the shape of the ear and, for greater comfort, the cable length is 1.2 meters.
Inside the package you will find 3 sets of silicone ear tips in three different sizes: S, M, L. The earphones are available in two colors: white and black.
| Cable Length | 1,2 m |
| Microphone | Integrated |
| Sensitivity | 100 dB |
| Sound Mode Mono Stereo | Stereo |
| Weight | 20 g |
| EAN: | 8033830183294 |
| EAN: | 8033830183386 |
| Height Master | 280 mm |
| Height Inner | 120 mm |
| Height Pack | 90 mm |
| Amount Master | 96 Pz |
| Amount Inner | 12 Pz |
| Weight Master | 5045 g |
| Weight Inner | 550 g |
| Weight Pack | 30 g |
| Width Master | 380 mm |
| Width Inner | 180 mm |
| Width Pack | 50 mm |
| Depth Master | 450 mm |
| Depth Inner | 220 mm |
| Depth Pack | 90 mm |
Choose options


Wireless Earphones
Stereo Earphones
Externale Loudspeaker