








Aqua Cover for iPhone 15 Pro
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- Cover compatible with MagSafe technology
- Compatible with iPhone 15 Pro
- Material: TPU
- Raised edges
- Lightweight and flexible
- Soft-touch surface
- Semi-transparent water effect
- Available in various colours matching iPhone 15 Pro colours
Discover Puro's Aqua cover for iPhone 15 Pro, compatible with MagSafe technology and designed to protect your smartphone in style.
Discover the 3 reasons why the Gradient case for the iPhone 15 Pro is a winning choice:
1. Premium Protection: designed to protect the iPhone 15 Pro from scratches and bumps, without neglecting the camera lenses, it is made from durable, high-quality materials, providing complete protection for your iPhone 15 Pro.
2. MagSafe compatibility: the Aqua case has been carefully designed to ensure perfect compatibility with MagSafe technology. Make the most of all the features of your iPhone without having to remove the case.
3. Unique style: in addition to its protective and MagSafe functions, the case also features an eye-catching and inimitable design. The water effect printed on the entire case gives it a unique and inimitable design, where the colour shades of the same hues as the iPhone become the undisputed stars of the collection.
Choose Puro's style and protection with the Aqua iPhone cover: the perfect combination of style and security for your smartphone.
| Height | 14,27 cm |
| Fancy | Water Effect |
| Finishing Feature | Flexible, Raised edges, Soft Touch effect |
| Material | Flexible TPU, Magnets |
| Other Features | MagSafe technology compatible, Suitable for iPhone 15 series |
| Weight | 20 g |
| Width | 6,7 cm |
| Height Master | 280 mm |
| Height Inner | 120 mm |
| Height Pack | 200 mm |
| Amount Master | 48 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 4945 g |
| Weight Inner | 555 g |
| Weight Pack | 75 g |
| Width Master | 260 mm |
| Width Inner | 120 mm |
| Width Pack | 18 mm |
| Depth Master | 420 mm |
| Depth Inner | 200 mm |
| Depth Pack | 100 mm |
Choose options









Aqua Cover for iPhone 15 Pro
Sale price€29,95

Protection and design

Compatible with MagSafe technology
Tempered Glass for Smartphones
Tempered Glass for Smartwatches
AirTag Keychain
Phone Straps and Pockets
Replacement Watch Bands for Apple Watch
Replacement Watch Bands for Smartwatch
Charger for Apple Watch
Find Me Tracker
Mag Wallet
Charging Cables
Wall Chargers
Car Chargers
Car Holder
Power Bank
Desk Holder
MagSafe Compatible Cases
MagSafe Compatible Car Holders
MagSafe Compatible Power Banks
MagSafe Compatible Chargers
Outdoor Thermal Bottle - 500 ml
Hydro 5 Thermal Bottle – 500 ml
Hydro 7 Thermal Bottle – 750 ml
Hydro 10 Thermal Bottle – 1000 ml
Cases for MacBook
Laptop Sleeves
ByDay Classic Backpack
ByDay Pro Backpack
Wireless Earphones
Wired Earphones
Speakers & Microphones