







Mag Wallet card holder for iPhone
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- Magnetic or MagSafe Wallet
- Perfect for iPhone 12 and later series
- Compatible with MagSafe technology
- Material: leather effect
- Tone-on-tone visible stitching
- Ultra slim profile
Discover Puro's Mag Wallet, the MagSafe compatible card holder made of premium material.
The accessory is perfect for the iPhone 12 and later models, and features strong built-in magnets that help to securely and firmly attach it directly to the smartphone or MagSafe-compatible case.
Equipped with no less than 3 pockets that allow you to insert up to 3 cards, Mag Wallet is designed to meet your daily needs. It is ultra slim, integrating perfectly with the iPhone while maintaining a sleek profile without adding thickness to your smartphone.
| Coupling | Magnetic |
| Finishing Feature | Leather effect |
| Material | PU |
| Other Features | MagSafe technology compatible |
| Suited For | iPhone 12 series, iPhone 13 series, iPhone 14 series, iPhone 15 series |
| Weight | 20 g |
| Height Master | 210 mm |
| Height Inner | 170 mm |
| Height Pack | 150 mm |
| Amount Master | 48 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 3815 g |
| Weight Inner | 405 g |
| Weight Pack | 55 g |
| Width Master | 250 mm |
| Width Inner | 100 mm |
| Width Pack | 30 mm |
| Depth Master | 410 mm |
| Depth Inner | 120 mm |
| Depth Pack | 70 mm |
Choose options








Mag Wallet card holder for iPhone
Sale price€29,95

Magnetic Wallet

Elegant design
Tempered Glass for Smartphones
Tempered Glass for Smartwatches
AirTag Keychain
Phone Straps and Pockets
Replacement Watch Bands for Apple Watch
Replacement Watch Bands for Smartwatch
Charger for Apple Watch
Find Me Tracker
Mag Wallet
Charging Cables
Wall Chargers
Car Chargers
Car Holder
Power Bank
Desk Holder
MagSafe Compatible Cases
MagSafe Compatible Car Holders
MagSafe Compatible Power Banks
MagSafe Compatible Chargers
Outdoor Thermal Bottle - 500 ml
Hydro 5 Thermal Bottle – 500 ml
Hydro 7 Thermal Bottle – 750 ml
Hydro 10 Thermal Bottle – 1000 ml
Cases for MacBook
Laptop Sleeves
ByDay Classic Backpack
ByDay Pro Backpack
Wireless Earphones
Wired Earphones
Speakers & Microphones