









Cover 0.3 Nude for iPhone 17 Pro
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- Completely transparent
- Made with recycled material
- GRS-certified
- Ultra-flexible
- Ultra-slim
- Feather-weight
- Wireless charging-compatible
- Recyclable in plastic
If you want to protect at best your new iPhone 17 Pro, without hiding its unmistakable lines and design, you’re in the right place.
The cover 03 Nude, made of high quality TPU, with its ultra-thin design, is resistant to abrasion and shock, completely transparent and is compatible with wireless charging.
| Height | 15 cm |
| Finishing Feature | Antiscratch, GRS certification, Wireless charging compatible, Compatible with installed screen protector, Flexible, Lightweight, Recyclable into plastic, Transparent |
| Material | TPU + RECYCLED TPU |
| Other Features | Wireless Charge Compatible |
| Type | Flexible cover |
| Weight | 20 g |
| Width | 7,4 cm |
| EAN: | 8018417525650 |
| Height Master | 270 mm |
| Height Inner | 120 mm |
| Height Pack | 190 mm |
| Amount Master | 48 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 3465 g |
| Weight Inner | 380 g |
| Weight Pack | 50 g |
| Width Master | 220 mm |
| Width Inner | 100 mm |
| Width Pack | 15 mm |
| Depth Master | 430 mm |
| Depth Inner | 200 mm |
| Depth Pack | 100 mm |
Choose options










Cover 0.3 Nude for iPhone 17 Pro
Sale price€14,99
Wireless Earphones
Stereo Earphones
Externale Loudspeaker