

Wire-Type Earphones "Fine"
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- USB Connector
- Microphone
- Answer key
- Compatible with devices type-c
Discover the Fine stereo earbuds by Puro: light, compact and with a clear sound, they are ideal for making calls and listening to music.
Equipped with anti-tangle cable finished in soft-touch silicone, these earphones have a remote control panel that allows you to control the audio playback or manage calls.
The Fine connects to your device via USB-C connector and is equipped with a microphone to ensure a clear voice during calls!
Fine ergonomic earbuds perfectly fit the shape of the ear for total comfort.
Equipped with anti-tangle cable finished in soft-touch silicone, these earphones have a remote control panel that allows you to control the audio playback or manage calls.
The Fine connects to your device via USB-C connector and is equipped with a microphone to ensure a clear voice during calls!
Fine ergonomic earbuds perfectly fit the shape of the ear for total comfort.
| Height | 111,8 cm |
| Weight | 20 g |
| EAN: | 8018417487972 |
| EAN: | 8018417487965 |
| Height Master | 190 mm |
| Height Inner | 160 mm |
| Height Pack | 150 mm |
| Amount Master | 48 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 2480 g |
| Weight Inner | 265 g |
| Weight Pack | 35 g |
| Width Master | 250 mm |
| Width Inner | 100 mm |
| Width Pack | 30 mm |
| Depth Master | 390 mm |
| Depth Inner | 110 mm |
| Depth Pack | 80 mm |
Choose options


Wire-Type Earphones "Fine"
Sale price€19,99
Tempered Glass for Smartphones
Tempered Glass for Smartwatches
AirTag Keychain
Phone Straps and Pockets
Replacement Watch Bands for Apple Watch
Replacement Watch Bands for Smartwatch
Charger for Apple Watch
Find Me Tracker
Mag Wallet
Charging Cables
Wall Chargers
Car Chargers
Car Holder
Power Bank
Desk Holder
MagSafe Compatible Cases
MagSafe Compatible Car Holders
MagSafe Compatible Power Banks
MagSafe Compatible Chargers
Outdoor Thermal Bottle - 500 ml
Hydro 5 Thermal Bottle – 500 ml
Hydro 7 Thermal Bottle – 750 ml
Hydro 10 Thermal Bottle – 1000 ml
Cases for MacBook
Laptop Sleeves
ByDay Classic Backpack
ByDay Pro Backpack
Wireless Earphones
Wired Earphones
Speakers & Microphones