


"Filo" Stereo Earbuds with USB-C Connector
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- Ergonomic Shape
- Material: Soft Touch Silicone
- Anti-Tangle Cable
- USB-C Connector
- Remote Control Function
Discover Puro's Filo Pro Stereo Earbuds: lightweight, compact, and with a clear sound, they are ideal for making calls and listening to music.
Equipped with a soft-touch silicone finished anti-tangle cable, these earbuds feature a remote control panel that allows you to control audio playback or manage calls.
The Filo Pro connects to the device via a USB-C connector and come with a microphone to ensure a clear voice during calls!
The ergonomic Filo Pro earbuds perfectly fit the shape of the ear for total comfort. The cable length is 1.2 meters.
| Height | 112 cm |
| Audio Out | Stereo |
| Cable Length | 1.2 m |
| Sound Mode Mono Stereo | Stereo |
| Weight | 14 g |
| EAN: | 8018417470523 |
| EAN: | 8018417469978 |
| Height Master | 190 mm |
| Height Inner | 170 mm |
| Height Pack | 150 mm |
| Amount Master | 48 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 2445 g |
| Weight Inner | 270 g |
| Weight Pack | 40 g |
| Width Master | 240 mm |
| Width Inner | 100 mm |
| Width Pack | 30 mm |
| Depth Master | 390 mm |
| Depth Inner | 110 mm |
| Depth Pack | 80 mm |
Choose options



"Filo" Stereo Earbuds with USB-C Connector
Sale price€24,95
Tempered Glass for Smartphones
Tempered Glass for Smartwatches
AirTag Keychain
Phone Straps and Pockets
Replacement Watch Bands for Apple Watch
Replacement Watch Bands for Smartwatch
Charger for Apple Watch
Find Me Tracker
Mag Wallet
Charging Cables
Wall Chargers
Car Chargers
Car Holder
Power Bank
Desk Holder
MagSafe Compatible Cases
MagSafe Compatible Car Holders
MagSafe Compatible Power Banks
MagSafe Compatible Chargers
Outdoor Thermal Bottle - 500 ml
Hydro 5 Thermal Bottle – 500 ml
Hydro 7 Thermal Bottle – 750 ml
Hydro 10 Thermal Bottle – 1000 ml
Cases for MacBook
Laptop Sleeves
ByDay Classic Backpack
ByDay Pro Backpack
Wireless Earphones
Wired Earphones
Speakers & Microphones