

Stereo Earbuds "Filo Pro" with USB-C Connector
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
- Stereo earbuds compatible with iOS and Android
- Material: Soft-touch silicone
- Tangle-free cable
- USB-C connector
- Remote control function
- 3 sets of silicone ear tips: S, M, L
Discover Puro’s Filo Pro stereo earbuds: lightweight, compact, and with clear sound, they are ideal for making phone calls and listening to music.
Equipped with a tangle-free cable finished in soft-touch silicone, these earbuds have a remote control panel that allows you to control audio playback or manage calls.
The Filo Pro connects to the device via the USB-C connector and is equipped with a microphone to ensure clear voice during calls!
The ergonomic Filo Pro earbuds perfectly fit the shape of the ear for total comfort. The cable length is 1.2 meters.
Included in the package are 3 sets of silicone ear tips in 3 different sizes: S, M, L.
| Audio Out | Stereo |
| Cable Length | 1,2 m |
| Microphone | Separated |
| Sound Mode Mono Stereo | Stereo |
| Weight | 11 g |
| EAN: | 8018417470516 |
| EAN: | 8018417469954 |
| Height Master | 180 mm |
| Height Inner | 170 mm |
| Height Pack | 155 mm |
| Amount Master | 48 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 2395 g |
| Weight Inner | 255 g |
| Weight Pack | 30 g |
| Width Master | 230 mm |
| Width Inner | 90 mm |
| Width Pack | 15 mm |
| Depth Master | 380 mm |
| Depth Inner | 110 mm |
| Depth Pack | 85 mm |
Choose options


Tempered Glass for Smartphones
Tempered Glass for Smartwatches
AirTag Keychain
Phone Straps and Pockets
Replacement Watch Bands for Apple Watch
Replacement Watch Bands for Smartwatch
Charger for Apple Watch
Find Me Tracker
Mag Wallet
Charging Cables
Wall Chargers
Car Chargers
Car Holder
Power Bank
Desk Holder
MagSafe Compatible Cases
MagSafe Compatible Car Holders
MagSafe Compatible Power Banks
MagSafe Compatible Chargers
Outdoor Thermal Bottle - 500 ml
Hydro 5 Thermal Bottle – 500 ml
Hydro 7 Thermal Bottle – 750 ml
Hydro 10 Thermal Bottle – 1000 ml
Cases for MacBook
Laptop Sleeves
ByDay Classic Backpack
ByDay Pro Backpack
Wireless Earphones
Wired Earphones
Speakers & Microphones