Icon Earphones
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- Silicon materials with an elegant soft touch effect
- Ergonomic design
- Jack with cable lock system integrated into the flexible structure
- Equipped with a practical no tangle cable, 1.2 meters long
- Compatible with iOS and Android devices
ICON earphones for smartphones and tablets are characterized by a silicon materials with an elegant soft touch effect, and an ergonomic design in addition to a jack with cable lock system integrated into the flexible structure, that allows to roll up the cable keeping it tidy. Equipped with microphone, smart remote control to manage music, video player, calls and volume. ICON earphones are perfect to play sport, thanks to sweat and water-splashes resistance. Equipped with a practical no tangle cable, 1.2 meters long and, Slug earphones are compatible with iOS and Android devices.
| Weight | 20 g |
| EAN: | 8033830278297 |
| Height Master | 270 mm |
| Height Inner | 120 mm |
| Height Pack | 90 mm |
| Amount Master | 96 Pz |
| Amount Inner | 12 Pz |
| Weight Master | 5240 g |
| Weight Inner | 580 g |
| Weight Pack | 40 g |
| Width Master | 380 mm |
| Width Inner | 180 mm |
| Width Pack | 50 mm |
| Depth Master | 460 mm |
| Depth Inner | 240 mm |
| Depth Pack | 80 mm |
Choose options
Icon Earphones
Sale price€19,99
Tempered Glass for Smartphones
Tempered Glass for Smartwatches
AirTag Keychain
Phone Straps and Pockets
Replacement Watch Bands for Apple Watch
Replacement Watch Bands for Smartwatch
Charger for Apple Watch
Find Me Tracker
Mag Wallet
Charging Cables
Wall Chargers
Car Chargers
Car Holder
Power Bank
Desk Holder
MagSafe Compatible Cases
MagSafe Compatible Car Holders
MagSafe Compatible Power Banks
MagSafe Compatible Chargers
Outdoor Thermal Bottle - 500 ml
Hydro 5 Thermal Bottle – 500 ml
Hydro 7 Thermal Bottle – 750 ml
Hydro 10 Thermal Bottle – 1000 ml
Cases for MacBook
Laptop Sleeves
ByDay Classic Backpack
ByDay Pro Backpack
Wireless Earphones
Wired Earphones
Speakers & Microphones