







Mini Car Charger "Bullet" USB-C and USB-A Fast Charging and Power Delivery 30W
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- Retractable battery charger: integrates perfectly into the cabin
- Space-saving ultra-compact with practical pull-out handle
- Elegant satin finish
- Fast charging for iPhone 13 or earlier
- Safe multiple charging at maximum speed
- Integrated SmartChip: intelligent power sharing that provides that
- provides efficient charging to each port in use
- USB-C Power Delivery up to 30W
- USB-A Fast charge up to 30W
- Input: DC 12-24V
- USB-C Output: 5V/2.4A,9V/3A,12V/2.5A, 15V/2A,20V/1.5A 30W
- USB-A output: DC 5V/2.4A 12W
- Total output: 24W
High-powered Puro mini car charger for your travels. The aluminium alloy charger provides enough power to quickly charge two phones at once. The stylish brushed finish and ultra-small, compact body blends perfectly with the interior of your vehicle, and is easy to remove with the mini folding handle. There are one USB-A and one USB-C port, both of which are capable of powerful fast charging.
The Fast Charger of the USB-C port is perfect for the iPhone 13 series or earlier, and the 24W is distributed between both ports allowing fast charging of two devices at the same time.
The Mini Car Charger has an integrated Smartchip that allows the most efficient charging for one or two devices, detecting which port is in use and directing optimal power accordingly.
Retractable battery charger: integrates perfectly into the cabin
Space-saving ultra-compact with practical pull-out handle
Elegant satin finish
Fast charging for iPhone 13 or earlier
Safe multiple charging at maximum speed
Integrated SmartChip: intelligent power sharing that provides that provides efficient charging to each port in use
USB-C Power Delivery up to 30W
USB-A Fast charge up to 30W
Input: DC 12-24V
USB-C Output: 5V/2.4A,9V/3A,12V/2.5A, 15V/2A,20V/1.5A 30W
USB-A output: DC 5V/2.4A 12W
Total output: 24W
The car charger small as a coin, but with concentrated energy
Shop Now
Charging and Sync. Cables
| Charging Type | Power Delivery |
| Input | 12/24 VDC |
| Input Voltage | 12/24 VDC |
| Output | 5 VDC 3.0A/9 VDC 2.0A/12 VDC 1.5A, 5V D.C. 3A, 9V D.C. 3A, 12V D.C. 2.5A |
| Output Power | 30W |
| Recharging Time | 1 - 2 hours |
| Technology | Fast Charge |
| Weight | 20 g |
| Height Master | 230 mm |
| Height Inner | 170 mm |
| Height Pack | 160 mm |
| Amount Master | 48 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 3555 g |
| Weight Inner | 365 g |
| Weight Pack | 50 g |
| Width Master | 350 mm |
| Width Inner | 90 mm |
| Width Pack | 90 mm |
| Depth Master | 350 mm |
| Depth Inner | 170 mm |
| Depth Pack | 50 mm |
Choose options

Elegance and style

Small as a coin
Tempered Glass for Smartphones
Tempered Glass for Smartwatches
AirTag Keychain
Phone Straps and Pockets
Replacement Watch Bands for Apple Watch
Replacement Watch Bands for Smartwatch
Find Me Tracker
Mag Wallet
Charging Cables
Wall Chargers
Car Chargers
Car Holder
Power Bank
Desk Holder
MagSafe Compatible Cases
MagSafe Compatible Car Holders
MagSafe Compatible Power Banks
MagSafe Compatible Chargers
Thermal Bottle
Laptop Cases
Laptop Backpack
Wireless Earphones
Wired Earphones
Speakers & Microphones