



Power Go 2-in-1 Charging Module
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- Charge iPhone and Apple Watch simultaneously
- MagSafe compatible
- Made for iPhone (MFi) Watch certified
- Designed for iPhone 12, 13, 14, and Apple Watch
- Direct docking with iPhone or MagSafe compatible case
- Compatible with wireless smartphone charging function
- MagSafe charging: 7.5W
- Wireless charging for smartphones: 15W
- USB-C port
- USB-C cable included
Charge your Apple Watch and iPhone at the same time with the Power Go 2-in-1 Charging Stand, the perfect solution for anyone who is often away from home.
The base, equipped with a practical folding opening, has one space entirely dedicated to charging the Apple smartwatch, while the other half is intended for wireless charging of a smartphone.
Its charging is compatible with MagSafe technology, making it the ideal choice for owners of iPhone 12, 13, 14 and 15 models.
Power Go is also equipped with a certified Apple Watch charger, allowing it to charge with 3W of power.
Made of high-quality materials and covered with a protective layer of nylon fabric, the base is very compact in size for easy transportation.
| Other Features | Certified Made For Apple Watch, MagSafe technology compatible, fabric covering, Wireless Charge Compatible |
| Output | 15W, 7.5W |
| Recharging Cable | USB-C - USB-C |
| Recharging Cable Length | 60 cm |
| Suited For | Apple Airpods Pro, Apple Watch, iPhone 12 series, iPhone 13 series, iPhone 14 series, iPhone 15 series |
| Weight | 155 g |
| Height Master | 320 mm |
| Height Inner | 150 mm |
| Height Pack | 130 mm |
| Amount Master | 48 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 10275 g |
| Weight Inner | 1235 g |
| Weight Pack | 190 g |
| Width Master | 220 mm |
| Width Inner | 100 mm |
| Width Pack | 100 mm |
| Depth Master | 390 mm |
| Depth Inner | 180 mm |
| Depth Pack | 30 mm |
Choose options




Power Go 2-in-1 Charging Module
Sale price€99,95

Foldable

2 in 1
Wireless Earphones
Stereo Earphones
Externale Loudspeaker