
Flexible Shield Screen Protector for Apple Watch 7, 8 and 9
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- Flawless natural touch screen experience
- Scratch-proof layer
- Impact resistant 2 than unprotected screen
- Fast application without air-bubbles
- Recycled PC applicator included
Check out the innovative Flexible Shield screen protector for your Apple Watch 7 series.
Made from durable and flexible PMMA, the Flexible Shield screen protector provides 3D protection thanks to its curved design and glue placed all over the screen protector.
Mounting is a piece of cake with the included applicator, made from recycled material.
| Weight | 20 g |
| EAN: | 8033830309885 |
| Height Master | 260 mm |
| Height Inner | 250 mm |
| Height Pack | 100 mm |
| Amount Master | 108 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 7565 g |
| Weight Inner | 300 g |
| Weight Pack | 50 g |
| Width Master | 360 mm |
| Width Inner | 90 mm |
| Width Pack | 80 mm |
| Depth Master | 570 mm |
| Depth Inner | 120 mm |
| Depth Pack | 25 mm |
Choose options

Flexible Shield Screen Protector for Apple Watch 7, 8 and 9
Sale price€14,99
Wireless Earphones
Stereo Earphones
Externale Loudspeaker