
Full Glue Frame Tempered Glass Samsung Galaxy A52 5G
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- Shatterproof, impact-resistant glass
- Applicator included
- Anti-bubble and anti-scratch
- Black frame
- Compatible with all covers
The Frame Tempered Glass Full Glue for Samsung Galaxy A52 5G is perfect to make the display 5 times stronger than uncovered display. The Screen Protector, ultra-resistant and transparent and equipped with matching color frame, is designed to protect internally the devices with radial screen, which provides curves along the profile, ensuring the touch screen capacity. In the package is a tempered glass film, of strength equal to 9H, with a curved design for edge to edge full protection.
Material: 100% Tempered Glass
| Height | 15,4625 cm |
| Material | Glass/Silicone |
| Weight | 20 g |
| Width | 7,03 cm |
| EAN: | 8033830301469 |
| Height Master | 250 mm |
| Height Inner | 110 mm |
| Height Pack | 190 mm |
| Amount Master | 126 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 10395 g |
| Weight Inner | 450 g |
| Weight Pack | 65 g |
| Width Master | 350 mm |
| Width Inner | 90 mm |
| Width Pack | 30 mm |
| Depth Master | 580 mm |
| Depth Inner | 220 mm |
| Depth Pack | 110 mm |
Choose options

Full Glue Frame Tempered Glass Samsung Galaxy A52 5G
Sale price€19,99
Wireless Earphones
Stereo Earphones
Externale Loudspeaker