
Full Glue Frame Tempered Glass Samsung Galaxy A25 5G
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- Unbreakable, impact-resistant glass
- Applicator included
- Anti bubbles and anti scratch
- Black frame
- Compatible with all covers
If you want to protect the screen of your Samsung Galaxy A25, this is the product for you!
Discover the Frame Full Glue tempered glass for Samsung, making the screen up to 3 times more resistant than an unprotected display.
The protective glass for Samsung Galaxy A25 has reinforced edges and a 9H hardness, and for complete smartphone protection, it is compatible with covers.
Not only ultra-transparent and ultra-resistant to scratches and shocks, but its surface is also oleophobic and anti-fingerprint, ensuring a responsive touch-screen touch.
If you are unsure about which cover to pair with the glass, check out the 03 Nude transparent cover!
| Height | 15,54 cm |
| Material | Glass/Silicone |
| Weight | 15 g |
| Width | 7,18 cm |
| EAN: | 8018417494949 |
| Height Master | 240 mm |
| Height Inner | 220 mm |
| Height Pack | 200 mm |
| Amount Master | 126 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 9540 g |
| Weight Inner | 415 g |
| Weight Pack | 65 g |
| Width Master | 370 mm |
| Width Inner | 80 mm |
| Width Pack | 10 mm |
| Depth Master | 800 mm |
| Depth Inner | 110 mm |
| Depth Pack | 100 mm |
Choose options

Full Glue Frame Tempered Glass Samsung Galaxy A25 5G
Sale price€16,99
Wireless Earphones
Stereo Earphones
Externale Loudspeaker