


Magnetic Power Supply Qi2 with Stand with Magsafe Technology
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
- Wireless output: Qi2 module 15W
- Compatible with Magdafe Technology
- Perfect for charging iPhone after the 12 series
Discover the Mag Stand charging station by Puro with Qi2 technology, the modern charging solution for your smartphone or headphones that support wireless charging.
Compatible with Magsafe technology and equipped with Qi2 technology, it allows to charge all smartphones and earphones compatible with wireless charging faster.
The 15 W MagSafe mount lets you charge your iPhone or AirPods in comfort.
The stand function keeps your iPhone firmly in place, even when you have vibration active and receive messages continuously. Plus, it gives you the chance to continue watching your favorite series or movie while using iPhone.
Choose the Mag Stand by Puro to recharge your devices in peace!
| Weight | 100 g |
| Height Master | 260 mm |
| Height Inner | 110 mm |
| Height Pack | 150 mm |
| Amount Master | 48 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 8315 g |
| Weight Inner | 990 g |
| Weight Pack | 155 g |
| Width Master | 300 mm |
| Width Inner | 150 mm |
| Width Pack | 85 mm |
| Depth Master | 350 mm |
| Depth Inner | 170 mm |
| Depth Pack | 25 mm |
Choose options




Practical and convenient Stand function

Charging compatible with MagSafe and Qi2 technology
Wireless Earphones
Stereo Earphones
Externale Loudspeaker