

2 in 1 Detachable Wallet Case for iPhone 14 Pro Max
Lowest price in the last 30 days:
🚚 Free shipping on orders over €49.90
📦 Order now and receive in 3-6 business days
Secure payment guaranteed
- Removable PC+TPU cover
- Front flap with magnetic closure
- Premium quality soft touch leatherette
- Multipocket: 3 pockets for cards + central pocket for banknotes
- Enables calls even with the front flap closed
- Free access to the camera
- Wireless charging-compatible
- Does not demagnetize credit cards
Protect the new iPhone 14 Pro Max with the Puro organizer case you won't be able to live without. The Wallet Detachable 2 in 1 case truly offers two products: a magnetic cover and a booklet case, the perfect solution for those seeking protection, style, and organization. Thanks to the magnetic system that attaches the cover inside, it can be easily removed from the case and used separately. The Wallet Detachable case is made of a soft natural-effect soft-touch texture and features three practical card slots and a banknote pocket. The case ensures free access to main controls like the camera, and calls can be made even with the front flap closed. Wireless charging is possible if the cover is used separately from the case.
| Coupling | Magnetic |
| Height | 15,7 cm |
| Card Slot | true |
| Closure | Book - Magnetic |
| Finishing Feature | Calls allowed with closed front flap, Wireless charging compatible, Detachable cover, Soft-touch effect, Front and back protection, Holder pocket card and wallet, Free access to the camera, Multipocket, Does not demagnetise cards |
| Material | PC + PU |
| Money Slot | true |
| Type | Book case |
| Weight | 20 g |
| Width | 7,4 cm |
| Height Master | 290 mm |
| Height Inner | 130 mm |
| Height Pack | 190 mm |
| Amount Master | 48 Pz |
| Amount Inner | 6 Pz |
| Weight Master | 10010 g |
| Weight Inner | 1140 g |
| Weight Pack | 170 g |
| Width Master | 370 mm |
| Width Inner | 170 mm |
| Width Pack | 40 mm |
| Depth Master | 440 mm |
| Depth Inner | 220 mm |
| Depth Pack | 140 mm |
Choose options


2 in 1 Detachable Wallet Case for iPhone 14 Pro Max
Sale price€29,95
Lowest price in the last 30 days:
2 Accessories in 1
Protection and elegance
Wireless Earphones
Stereo Earphones
Externale Loudspeaker